"Oppløsning" på Henie Onstad Kunstsenter - En utstilling av Unge Forografer

I utstillingen Oppløsning presenterer Henie Onstad arbeider av ni unge fotografer i alderen 16 til 19 år.

Utstillingens arbeider og underliggende tema er påvirket av pandemien og de strenge sosiale begrensningene som har preget samfunnet. Tittelen – Oppløsning – henviser til erfaringen av at noe faller fra hverandre, som etablerte sosiale arenaer og relasjoner, og til livet som settes på pause eller ebber ut. Oppløsning er også et uttrykk for hvor mange piksler et digitalt bilde inneholder, og for et bildes skarphet. For mange har flere av disse faktorene blitt en vesentlig del av hverdagen gjennom det siste året.

De deltagende fotografene er:

Aisha Ahamed (f. 2002)
Aurora Kolstad (f. 2001)
Fartein Ringset (f. 2001)
Mathilde Espevalen (f. 2002)
Mirwais Moquim (f. 2002)
Iver Lennartson Noem (f. 2000)
Noah Gylver (f. 2002)
Ronja Brox (f. 2000)
Sara Charlotte Magnusson (f. 2001)

K-U-K Separat

Programmet K-U-K separat gir en unik mulighet for en ung kunster til å få en utstilling hos Kjøpmannsgata Ung Kunst i Trondheim.

K-U-K Separat
14. juli 2024

– Mentorskapet utvider definitivt horisonten min

ArtEx-deltager Mark Tholander utforsker hva som ligger i begrepene familie og fellesskap. I en eksperimenterende fase av kunstnerskapet får han råd fra mentorene Haeju Kim og Ed Atkins.

– Mentorskapet utvider definitivt horisonten min

Underskogen

Underskogen tar sikte på å eksponere allmenheten for unge kunstnerskap og skape flere møteplasser mellom kunst og publikum.

Underskogen