"Talentlørdag" med elever fra Lørdagsskolen Trondheim kulturskole.

Etter en uke med samspill og mesterklasser presenterer kammergrupper fra NTNU Institutt for musikk og elever fra Lørdagsskolen ved Trondheim kulturskole sitt arbeid under "Talentlørdag"

DOKKHUSET SCENE
12.00: NTNU Institutt for musikk
TINE THING HELSETH,TROMPET
NTNU MESSINGENSEMBLE
KAMMERGRUPPER FRA NTNU INSTITUTT FOR MUSIKK

13.00: Lørdagsskolen, Trondheim kulturskole
Det er blitt en mangeårig tradisjon at Lørdagsskolen ved Trondheim kommunale kulturskole flytter inn i Dokkhuset og blir en del av festivalens Talentlørdag. De unge talentene fra Lørdagsskolen spiller sammen med internasjonale stjerner: Strykerne spiller Samba og Paraglider med Vision String Quartet og messingelevene i TKK 10¬piece spiller med tubavirtuosen Øystein Baadsvik.

VISION STRING QUARTET
ØYSTEIN BAADSVIK,TUBA
LØRDAGSSKOLENS KAMMERORKESTER
TKK 10-PIECE
M.FL.
Les mer her.

 

Fremtidsmusikeren

Fremtidsmusikeren er et talentutviklingsprogram i regi av NOR59 som har som mål å utvikle Norges fremtidige musikere.

Fremtidsmusikeren

Festspillakademiet i Bergen

Med Festspillakademiet i Bergen (FAB) gir Festspillene i Bergen fremragende, unge musikere og komponister i etableringsfasen en scene, og skaper samtidig en møteplass for ulike talentsatsinger der de

Festspillakademiet i Bergen

GLØD - programmet (Pianoforte)

GLØD - programmet er for musikere innen klaver og strykeinstrumenter sør i Innlandet, og er tilknyttet fagmiljøet Pianoforte og deres øvrige musikkundervisning i Kongsvinger.

GLØD - programmet (Pianoforte)