ArtEx-Showcase: DAVID CARIANO TIMME

21.05.2020 / Se ArtEx-deltaker David Cariano Timme fremføre «Temazcal» (1984) og «Mentacide» (2018).

21. mai gjennomfører ArtEx digital fagsamling i ArtEx med tema «Samhandling og ensemblet» med eksklusive showcases, Collaboration and ensemble – A talk og faglig samling på Zoom.

De eksklusive showcasene viser utvalgte kunstneriske arbeider innen musikk med topptalenter innen ArtEx-programmet. Talent Norge står for visningene.

Deltaker David Cariano Timme fremfører «Temazcal» (1984) (Komponist: Javier Alvarez) og «Mentacide» (2018) (Komponist: John Psathas).

Kort om David Cariano Timme (slagverker)
David Cariano Timme (f. 1989, Ludwigsburg) er en slagverker med klassisk bakgrunn og har en bachelorgrad fra Musikhochschule Lübeck, samt en mastergrad fra Norges Musikkhøgskole. Hans aktivitet som slagverker er ikke begrenset til klassisk musikk og omfatter mye forskjellig fra musikalsk teater til popmusikk. Han har spilt som solist eller kammermusiker på spillesteder over hele Europa og Asia, som Schleswig-Holstein Musikfestival, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, Øya-Festivalen, Hong Kong Days of New Music og andre. Davids arbeid fokuserer på samarbeid med unge norske komponister samt internasjonale kommisjoner for nye verk for slagverk og elektronikk.

De andre showcasene:

Oddrun Lilja (gitarist)
«New York» (Komponist: Oddrun Lilja) og «Paris» (Komponist: Oddrun Lilja) med bandet LILJA

Klikk her for å se Oddrun!

Thormod Rønning Kvam
«I tåken» (1912). Struktur: I. Andante II. Molto adagio III. Andantino IV. Presto (Komponist: Leoš Janáček).

Klikk her for å se Thormod!

03. mars 2025

Møt ArtEx deltager Synnøve Brøndbo Plasssen

Jeg ønsker å gi en stemme til noe som ikke har blitt hørt enda. Jeg ønsker også alltid å oppnå utvikling, og søker derfor alltid etter utfordring.

Møt ArtEx deltager Synnøve Brøndbo Plasssen
28. februar 2025

Møt ArtEx deltager Jørgen Færøy

Iblant, når jeg skriver «EXT. MALLORCA - DAG» savner jeg å kunne være med på sett. Da skriver jeg heller noe sånt som «EXT. SNØSTORM NORDPOLEN - NATT» og koser meg i sofaen med pulverkaffekoppen.

Møt ArtEx deltager Jørgen Færøy
21. februar 2025

Møt ArtEx deltager Linda Morell

Jag är intresserad av att skapa obekväma objekt där man som betraktare ifrågasätter föremålens intention.

Møt ArtEx deltager Linda Morell